Vítejte na farmě Aramark!

         

Věříme, že čerstvé suroviny jsou základem perfektního jídla. Nakupujeme právě dozrálé suroviny od lokálních dodavatelů a pár hodin po sklizni z nich připravujeme z nich naše pokrmy. Sezónní strava prospívá zdraví lidí i planety.

Kedlubny

Na přelomu dubna a května dozrávají na farmě v Božicích kedlubny. Ty mají velmi nízkou energetickou hodnotu, ale obsahují významnější množství důležitých živin.

Jsou to především vitamíny C a B6, draslík a hořčík, dále antioxidanty (vitamín C, notokyany isothiokyanáty a glukosiloláty, které mohou posílit náš imunitní systém a snížit riziko některých chronických onemocnění. Vysoký obsah vlákniny (cca 4 g ve 100 g) také podporuje zdravý střevní mikrobiom a správnou funkci střev.

RECEPT: Dušená kedlubna na smetaně

VIDEO: Salát s jarních kedluben

DUBEN: V hlavní roli kedlubny

V květnu dozrává na farmě v Božicích květák. Jedná se vlastně o superpotravinu. Najdeme v něm širokou škálu zdraví prospěšných látek a minerálů.

V květnu dozrává na farmě v Božicích květák. Jedná se vlastně o superpotravinu. Najdeme v něm širokou škálu zdraví prospěšných látek a minerálů dozrává na farmě v Božicích květák

Máme zasazeno, ale tato surovina ještě potřebuje čas, aby dozrála k dokonalosti.

Made with Pingendo Free  Pingendo logo
Cesta na talíř

Do našich restaurací nakupujeme právě dozrálé ovoce a zeleninu od lokálních dodavatelů a pár hodin po sklizni připravujeme speciality podle receptur špičkových šéfkuchařů. Sezónní strava prospívá zdraví lidí i planety.

© 2024 ARAMARK, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.